Dzisiaj395
Wczoraj150
Wszystkie587462

Start Piaskowanie

Piaskowanie to zabieg polegający na usunięciu przebarwień, osadu i kamienia nazębnego na zębach za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących (wodorowęglan sodu) i powietrza.

Zabieg polega na systematycznym czyszczeniu wszystkich widocznych powierzchni oraz trudno dostępnych miejsc każdego z zębów. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i trwa około 20 minut. W naszym gabinecie zabiegi czyszczenia wykonywane są zawsze przez lekarzy stomatologów.

Przed piaskowaniem aparatem Po piaskowaniu aparatem Air Flow

Przed piaskowaniem aparatem Air Flow
Po piaskowaniu aparatem Air Flow


Jak często należy piaskować zęby?

Naszym pacjentom zalecamy usuwanie osadu co 6-12 miesięcy. Pacjentom szczególnie podatnym na przebarwienia zębów, czyli palącym papierosy, pijącym duże ilości kawy, herbaty, czy czerwonego wina zaleca się częstsze wizyty, nawet co 3-4 miesiące.

Piaskowanie szczególnie sprawdza się w przypadku pacjentów ortodontycznych. Ze względu na trudności w prawidłowym oczyszczaniu zębów, zaleca się takim osobom piaskowanie raz na 3 miesiące.

Piaskowanie zębów jest również polecane przed zabiegiem wybielania zębów lampą BEYOND, gdyż zwiększa efektywność zabiegu.