Dzisiaj45
Wczoraj81
Wszystkie573834

Start Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

KOREKTA  KSZTAŁTU  LUB KOLORU ZĘBA KOMPOZYTEM

Poprzez korygowanie koloru  i  kształtu zęba można  uzyskać doskonały efekt estetyczny  bez utraty tkanek własnych  i  drogich wypełnień protetycznych. Ta metoda koryguje  nieprawidłowości w strukturze i budowie anatomicznej zęba oraz umożliwia : 

- zmianę koloru zęba oraz nieestetycznych wypełnień

1.

PRZED PO

 2 .

PRZED PO 
 

- natychmiastowe pozbycie się plam i przebarwień 

 PRZED  PO

 - zmianę kształtu zęba i nieprawidłowego ustawienia

PRZED PO

- uzupełnienie odpryśniętych fragmentów szkliwa, oraz złamań zęba 

PRZED PO

- korektę dużych szpar międzyzębowych tzw. Diastem

PRZED PO

 

LICÓWKI PEŁNOCERAMICZNE

Licówki pełnoceramiczne to cienki płatek porcelany naklejany na ząb w celach głównie kosmetycznych( przywrócenie estetycznego wyglądu zęba)

Licówki stosuje się aby skorygować kształt, kolor i wielkość zębów. Słynny "Hollywood smile" to właśnie komplet licówek. Licówka jest bardzo cienką warstwą materiału cementowaną na przednią powierzchnię zębów aby poprawić wygląd estetyczny. Aby osiągnąć optymalny efekt tzn. „Hollywood smile” zazwyczaj wykonuje się licówki porcelanowe ale jest też możliwość wykonania ich z kompozytu. Zwykle wykonuje się około 6 lub 8 licówek w przednim odcinku łuku zębowego , ale można też na pojedyncze zęby.

 

WKŁADY (INLAY) I NAKŁADY (ONLAY) KOMPOZYTOWE I  CERAMICZNE

 Umożliwiają bardzo estetyczną  i precyzyjną odbudowę dużych ubytków w zębie. Laboratoryjnie wykonane onlay”e  lub  inlay”e gwarantują bardzo wytrzymałą odbudowę zęba. Stosuje się je  zamiast wypełnień kompozytowych  (wieloletnia trwałość , dużo większa szczelność)

 

KORONY PEŁNOCERAMICZNE I NA PODBUDOWIE Z CYRKONU

Korony pełnoceramiczne to najbardziej estetyczna odbudowa zębów zniszczonych, przebarwionych bądź złamanych. W odróżnieniu od stosowanych dotychczas powszechnie koron porcelanowych, nie posiadają metalowego rdzenia, który w wielu przypadkach stanowił problem estetyczny, powodując zsinienie dziąsła. Jeśli nie jesteś zadowolony z dotychczasowych koron i mostów przyjdź do nas. Zrobimy wszystko by uporać się z tym problemem i przywrócić Ci piękny uśmiech i pewność siebie. Dzięki zastosowaniu specjalnej atraumatycznej techniki szlifowania zębów , zęby z koronami pełnoceramicznymi i  cyrkonowymi wyglądają naturalnie.

Korona pełnoceramiczna cyrkonowa to:

- wyjątkowa estetyka
-
naturalny wygląd zębów
-
biokompatybilny, niewywołujący alergii materiał

brak efektu:

- szarych szyjek zębowych,
- przeświecania metalu,
-
sinych dziąseł.

 

KORONY PORCELANOWE TAKŻE NA ZŁOCIE

Ceramika napalana na stopach metali, ze względu na długoletnie doświadczenia, jest materiałem uważanym za bardzo bezpieczny i sprawdzony klinicznie. Z tego powodu jest standardem, który służy jako punkt odniesienia przy ocenie nowych rozwiązań. Brak przepuszczalności światła w przypadku konstrukcji metalowej ogranicza pełne odtworzenie cech naturalnego zęba. Przy zastosowaniu stopów nieszlachetnych, służących do napalania, istnieje ryzyko alergii( np. nikiel, chrom). Możliwość uniknięcia tego powikłania daje zastosowanie stopu złota. Stop szlachetny ma właściwości bakteriostatyczne, co ogranicza osadzanie się płytki wokół koron. 

WYBIELANIA ZĘBÓW

Wybielanie zęba jest procesem chemicznym. Nadtlenki zwarte w środkach wybielających rozpadają się na drobne cząsteczki, które są w stanie wnikać w całą strukturę zęba. Tam rozkładają one związki odpowiedzialne za przebarwienia zębów. Ze względu na to zjawisko, nawet jeśli ząb nie jest całkowicie pokryty preparatem wybielającym, cały ulega rozjaśnieniu. Proces nie zmienia jedna struktury zęba, zmieniony zostaje jedynie wewnętrzny kolor zęba. Szkliwo, zębina i istniejące wypełnienia nie zostają zmienione ani uszkodzone przez nadtlenki.

SZYNY TERAPEUTYCZNE I RELAKSACYJNE

 Relaksacja i zapobieganie silnym napięciom mięśni twarzy: 

Szyny terapeutyczne i relaksacyjne chronią zęby przed nadmiernym ścieraniem, leczą bruksizm czyli nocne zgrzytanie zębami oraz zapobiegają nadmiernym napięciom mięśni prowadzącym do bólów głowy.

 


 
PROFESJONALNE
CZYSZCZENIE ZĘBÓW – SCALING.

Usuwanie kamienia nazębnego i osadów to zabiegi profilaktyczne, które mają ustrzec przed nadmiernym rozwojem próchnicy oraz zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób dziąseł i przyzębia – paradontozy.

 

Zatem zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów w gabinecie  stomatologicznym to nie tylko usuwanie złogów nazębnych. Złożony jest z kilku etapów: oczyszczenie zębów z kamienia nazębnego, oczyszczenie zębów z osadów, polerowanie powierzchni zębów oraz zabezpieczenie zębów przed pojawieniem się wrażliwości pozabiegowej. Pierwszym etapem zabiegu jest scaling, czyli zabieg usunięcia twardych złogów nazębnych, potocznie nazwanych kamieniem nazębnym. Kamień nazębny to nic innego jak niedoczyszczone resztki pokarmowe tzw. płytka bakteryjna, utwardzona pod wpływem działania substancji mineralnych ze śliny.

Polerowanie dla pełnego efektu kosmetycznego

Kiedy powierzchnia zębów jest już oczyszczona z osadów, przechodzimy do kolejnego etapu zabiegu, mianowicie do polerowania powierzchni zębów. Tę część zabiegu wykonujemy przy pomocy pasty do polerowania i szczoteczki lub gumki. To już niemal sama przyjemność.